Informacje

„MAM SZANSE NA POWRÓT DO PRACY – ŻŁOBEK W RYDUŁTOWACH JAKO INSTYTUCJA WSPIERAJĄCA GODZENIE ŻYCIA ZAWODOWEGO I RODZINNEGO” 

W latach 2013-2014 realizowany był projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej: „Mam szansę na powrót do pracy – żłobek w Rydułtowach jako instytucja wspierająca godzenie życia zawodowego i rodzinnego”. Uczestnikami tego projektu są rodzice, którzy przebywają na urlopach macierzyńskich, wychowawczych lub są zarejestrowani w urzędzie pracy jako bezrobotni. Projekt pomaga im wrócić na rynek pracy. 

1 marca 2013 r. w budynku Publicznego Przedszkola nr 3 na Os. Orłowiec 39 w Rydułtowach działa Miejski Żłobek. Do dyspozycji maluszków są bawialnie, łazienka, szatnia, jadalnia i kuchnia. Żłobek posiada 4-metrowe markizy, które chronią dzieci przed słońcem, kiedy bawią się i odpoczywają na tarasie. Przepięknie wyposażony w odpowiedni sprzęt i zabawki.  W nowej grupie „Żabek” i nieco starszych „Biedronek” opiekę znalazło 35 dzieci. Adaptacja budynku Publicznego Przedszkola nr 3 w Rydułtowach kosztowała ok 500 tys. zł. część środków pozyskano z projektu UE „Mam szansę na powrót do pracy – żłobek jako instytucja wspierająca godzenie życia zawodowego i rodzinnego” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, część finansowano z rządowego projektu „Maluch” oraz z budżetu miasta. 

UROCZYSTE OTWARCIE MIEJSKIEGO ŻŁOBKA W RYDUŁTOWACH

Skip to content