O nas

Witamy w naszym żłobku

Miejski Żłobek w Rydułtowach mieści się na Osiedlu Orłowiec 39. Budynek otoczony jest dużym ogrodem pełnym drzew oraz krzewów ozdobnych. Pomieszczenia są wielofunkcyjne, duże i jasne. Sale są estetycznie urządzone i bardzo dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz zabawki, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Do dyspozycji żłobka jest wielki taras wyposażony w markizy chroniące dzieci przed słońcem.Do dyspozycji maluszków są bawialnie ,łazienka , szatnia, jadalnia,kuchnia. Żłobek posiada duży taras wyposażony w 4-ro metrowe markizy ,które chronią maluszki przed słońcem kiedy bawią się lub odpoczywają na tarasie. Przepięknie wyposażony w odpowiedni sprzęt i kolorowe zabawki. 

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

Nasz żłobek jest placówką dwuoddziałową. Uczęszcza do niego 34 dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00-16:00. Celem Żłobka jest zagwarantowanie dzieciom opieki na najwyższym poziomie oraz stymulowanie ich wszechstronnego rozwoju, dlatego zatrudniono wykwalifikowaną kadrę. Podczas pobytu w żłobku dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez opiekunki. Zajęcia oparte są na autorskim planie, który tworzony jest w cyklu miesięcznym i udostępniany rodzicom. Aby zapewnić jak najlepszą opiekę dzieciom opiekunki stale podnoszą swoje kwalifikacje. W 2018 r. wszystkie wychowawczynie ukończyły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. 

GRUPY ŻŁOBKOWE

KRASNOLUDKI – to najmłodsza grupa w naszym żłobku. Do tej grupy uczęszczają dzieci w wieku od ok 7 m-ca do 2 lat. Opiekę w tej grupie sprawują wykwalifikowane opiekunki dziecięce oraz pielęgniarka.  Dzień dzieci młodszych zorganizowany jest według indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Chcemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa organizując warunki zbliżone do domowych, a także możliwość prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Codzienny plan uwzględnia m.in: posiłki, zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, drzemki, zabawy edukacyjne, manipulacyjne wspierające rozwój ruchowy, w tym naukę raczkowania i chodzenia.
MUCHOMORKI – do tej grupy uczęszczają dzieci w wieku od 2 do 3 lat. Nad opieką i wychowaniem dzieci czuwają trzy doświadczone opiekunki dziecięce. W żłobku nauka połączona jest z zabawą. Opiekunki organizują dla dzieci zajęcia: plastyczne, muzyczne, taneczne, ruchowe, zabawy manipulacyjne, konstrukcyjne, zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zajęcia cieszą się wielki powodzeniem. Dzieci uwielbiają bawić się kredkami, farbami, plasteliną. Poznają różne techniki plastyczne, wykonują prace z wykorzystaniem różnorodnych mas oraz materiału przyrodniczego. Uczą się jak prawidłowo trzymać kredkę i pędzel. Rozpoznają kolory podstawowe. Chętnie śpiewają i tańczą. Biedronki uwielbiają smakować, ściskać i manipulować dlatego też staramy się organizować jak najwięcej zabaw sensorycznych umożliwiających doświadczanie i poznawanie świata. 

Skip to content